Artikujt e fundit

Ketchup është një kondiment i shijshëm që mund të përmirësojë shijen e shumë vakteve. Për fat të keq, gjithashtu mund të derdhet lehtë. Mos u shqetësoni nëse merrni një pikë ketchup në rrobat tuaja të...
Futja e një procedure për mirëmbajtjen e Asamblesë së Tankeve të Karburantit në një Motor Tardor Lawn Machine Model TV 84A (840-series # 14AS84AH062) e pajisur me një motor me ajër të ftohtë Briggs 18...
Krijimi i një stoli të personalizuar me tapiceri është më i lehtë se sa duket. Për shkak të formës drejtkëndëshe dhe shkathtësisë, është ideale për dhoma të brendshme, hyrje ose ulëse në natyrë. Gjith...
A keni provuar ndonjëherë të futeni në një çekiç, por të rrëzohet sa më shpejt që të uleni? Actuallyshtë në të vërtetë shumë e lehtë me pak praktikë! Ja se si të qetësoheni me sukses në një hamak!
Trazirat civile, ose çrregullimi civil, është një ndarje e shoqërisë normale që çon në trazira, dhunë ose lloj-lloj tjetër çrregullimesh, dhe shpesh shtypet përfundimisht nga zyrtarë të armatosur të q...
Ulni me lehtësi rreziqet e rrëshqitjes duke pastruar menjëherë derdhjet. Pastroni derdhjet me bazë vaji, kremi dhe uji dhe derdhjet e lëngjeve të trupit. Përdorni një çantë për shumë qëllime, me shumë...
bimë lantana është një kaçubë lulesh e ndritshme, shumëngjyrësh, që rritet më së miri në klimat e ngrohta dhe me diell. Shkurtimi është fakultativ me bimët lantana, megjithëse i ndihmon ata të rriten...
Travertine është një lloj i bukur dhe popullor i pllakave për të punuar me të për rimodelimet e shtëpisë. Pavarësisht nëse dëshironi të instaloni një prapambetje të kuzhinës së kuzhinës ose të instalo...
Kokat e spërkatësve me ndikim ulen në një kushinetë rrotulluese, e cila u lejon atyre të lëvizin ndërsa uji rrjedh nëpër ta për mbulimin e plotë të 360 shkallëve. Nëse doni të shkulni sistemin tuaj sp...
Shtresimi i pllakave mund të çojë në një lagështirë të ndriçuar keq ose madje edhe grout të ngurtësuar që duhet të pastrohet nga pllaka juaj. Gjithashtu, feta në pllaka e kuzhinës dhe banjës tuaj ësht...
Parket i laminuar i bërë nga materiale të përbëra është një alternative tërheqëse dhe e përballueshme për drurin tradicional. Kur është koha për të fiksuar petëzimin e dëmtuar ose të lodhur të shtëpis...
Rrëshqitjet e karrigeve mund të jenë një nga mënyrat më ekonomike për të rigjallëruar dekorin e dhomës tuaj. Të disponueshme në shumicën e madhësive, formave, teksteve dhe ngjyrave, kapakët e rrotave ...
Ju duhet të kasetë diçka, por ju nuk mund të gjeni buzë të rrotull. Ky problem është unik për kohën tonë, dhe mund të jetë shqetësues. Pasi të keni lodhur teknikën tradicionale të rrotullimit-rrokulli...
Njollat ​​e gjakut në veshje janë zakonisht të papritura dhe mund të jenë frustruese për tu hequr. Një njollë gjaku duhet të hiqet me kujdes për të mos dëmtuar veshjen. Duhet të shmanget uji i ngrohtë...
Karriget Tommy Bahama janë një opsion i popullarizuar për plazhit të shpeshtë. Ndërsa këto karrige janë të lehta për t'u vendosur, ato mund të jenë pak të ndërlikuara për t'u mbyllur dhe rrafs...
Sidomos nëse keni lloje të shumta dyshemeje në shtëpinë tuaj, pastrimi i ndonjë dyshemeje të fortë në sipërfaqe merr një metodë të ndryshme. Ju nuk mund të përdorni të njëjtën qasje pastrimi ndaj drur...
Drita e ftohtë, e ashpër e llambave fluoreshente nuk arrin të sjellë ngrohtësi në një dhomë, dhe as nuk është dekorative. Duke përdorur materiale të lira, ju mund të shtoni ngjyra dhe ngrohtësi në kët...
Nëse zotëroni një kazan, mund të keni ujë të valë për çaj, kafe ose sende të tjera të gatshme brenda disa minutash. Shtë aq e lehtë sa mbushja e tij, vendosja në sobë mbi nxehtësi mesatare të lartë dh...
Ngjyrosja e një muri betoni mund të krijojë një zonë ose ta bëjë atë të përzihet me pjesën tjetër të dekorit të zonës. Sidoqoftë, ka disa gjëra që duhet të merren parasysh kur pikturoni një mur betoni...
Ora e alarmit ka bërë një rrugë të gjatë vitet e fundit. Shumë njerëz janë duke u mbështetur në telefonat e tyre të mençur për t'i zgjuar, por orët e alarmit ofrojnë shumë mundësi të tjera për t&#...
communitybaptistkenosha.org © 2021